Neděle 27. září 2020, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 27. září 2020 Jonáš

Žaluji naši justici – 2. díl

27. 01. 2015 8:07:00
Tak to se vyplatí. Tedy krást, protože když vás chytnou s lupem, tak jste z obliga. Vy jste ho našli. Tak je to v kauze ukradených náhrobních destiček z Terezína. Tři výtečníci přinesli tyto destičky do sběrny, kde za ně dostali cca 50.000,- Kč, škoda byla vyčíslena na částku 1,73 mil. Kč. Ve sběrně stačilo prohlásit, že je to ze zrušeného hřbitova. Více nikoho nic nezajímalo.

A teď jak to funguje. Případ se stal v roce 2008. Delikventi byli odchyceni ihned. A začalo klasické české kolečko. Litoměřický soud poslal trojici zlodějů do vězení. Odvolání. A bum, Krajský soud to poslal zpět. Druhý soud rozdal podmínky za zatajení věci, a zase to Krajský soud poslal zpět. Tak pokus třetí, který je nazván podílnictví. A teď můžeme čekat, co Krajský soud vymyslí. V obou předchozích případech Krajský soud rozsudky zrušil. A aby toho nebylo málo, tak obžalovaní utekli do Anglie, kde je slovila jejich policie na základě mezinárodního zatykače. Tedy pouze dva, jeden je pořád neznámo kde.

A teď se trochu podívejme na obžalované. První z nich to má jako druhý delikt. Druhý byl již souzen desetkrát a třetí jedenáctkrát. Pozor souzen, to znamená, že ho tolikrát chytili, ne že tolikrát kradl. A jak probíhala obhajoba lidí, kteří před rozsudkem utekli do Anglie. Že mají děti, které je potřebují. Že mají práci. A že škodu uhradí. To znamená, že mají někde v polštáři cca 2 milióny. Nebo že jenom slíbí, že to uhradí a pak se nic nestane?

Já bych to viděl takto:

Delikventi byli usvědčeni z toho, že kradené věci dali do sběru a že věděli, odkud jsou. To znamená, že jsou zloději do té doby, dokud neprokáží, kdo jiný to ukradl. Před trestem utečou do Anglie. Tím pádem zaměstnají českou a britskou policii. Vzniknou náklady na jejich vydání do ČR. Ty po nich nikdo nechce. Prvoinstanční soud se touto kauzou zabýval již třikrát, Krajský soud dvakrát a po třetí ho to teď čeká. Kauza se táhne 7 let a není u konce. Takže se dá vcelku klidně očekávat, že se to potáhne 10 let. A pak přijde nějaký ješitný stařík, který potřebuje někoho vyndat z lochu a udělí amnestii velmi širokému spektru zločinců. A kluci jsou v klidu a pohodě.

Jak to, že desetkrát soudně trestaný člověk, který je chycen s kradenou věcí v rukách, má ještě možnost utéct do Anglie? Jak to, že už nesedí? V prvním kole dostali od 3 do 4,5 roku kriminálu za krádež. To jsou na Krajském soudu takový ignoranti, že si dovolí tolikrát souzeným lidem tyto rozsudky zrušit. Nebo se tam někdo zbláznil? Vrací se mi za komunismu opakované: „Kdo nekrade, okrádá rodinu“. Protože jestliže budu chycen s lupem v ruce, tak to neznamená, že jsem zloděj. Jsem pouze spolupodílník, za velmi nízkou sazbu a to se vyplatí. Soudci, proberte se! Jak to, že může desetkrát soudně trestaný člověk ještě běhat po světě a dále krást? To čekáte, až vám ukradne židli pod zadkem? To je výsměch lidem, kteří nekradou a jako blbci denně chodí do práce a vytváří hodnoty, aby pak mohlo přijít takovéto individuum a trochu si beztrestně přilepšit. Milé dámy soudkyně, milý páni soudci tímto svým jednáním se stáváte spolupachateli těchto činů, protože pachatele nesoudíte a neodsuzujete. Jenom hledáte výmluvy, proč dotyčného nelze odsoudit. Tento člověk má být již celoživotně v kriminále. Respektive většina z nich tam je, ale jenom proto, že vy jim dáváte možnost vylézt ven, tak mají šanci spáchat další trestný čin, za který tam na nějakou chvíli jdou znovu. Tedy v tom lepším případě.

Autor: Michael Sedláček | úterý 27.1.2015 8:07 | karma článku: 31.70 | přečteno: 1027x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Robert Huneš

Se smrtí se setkávám každý den

Epidemie Covid-19 plní stránky novin, tvoří značnou část novinářského zpravodajství, ovlivňuje ekonomiku, ovlivňuje naše životy, řeší ji ministerstvo zdravotnictví, vláda i hospodští mudrlanti. Se smrtí se setkávám každý den.

26.9.2020 v 20:16 | Karma článku: 18.35 | Přečteno: 300 | Diskuse

Pavel Hewlit

Když umíte mluvit s Anděly

Dřív tohle uměli všichni lidé na zemi. Mluvili s vyšší mocí a poslouchali jí, v radách, ne příkazech. Nemuselo jít hned o tu moc biblickou, popsanou v Písmu a slyšitelnou v kázáních – ale byla to moc vždycky vyšší než my.

26.9.2020 v 19:45 | Karma článku: 9.26 | Přečteno: 162 | Diskuse

David Dvořák

Tak to máme ... 1000 migrantů ... jejda, mohu nechat o 11 navíc?

Čtyři kila, deset kilo, dvacet kilo, třicet kilo, navážíme, zabalíme, klaníme se, to by bylo, prosím pěkně, mohu nechat o jedenáct migrantů víc? ... to by byl asi nový text od M. Tučného.

26.9.2020 v 13:13 | Karma článku: 38.30 | Přečteno: 1021 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

StB byli oproti dnešním sledovačům břídilové

A pak ať mi někdo říká, že se na blozích moc odhaluju. Vždyť dnes nás sledujou na každém kroku a vůbec nám to nevadí!

25.9.2020 v 19:05 | Karma článku: 40.72 | Přečteno: 6607 | Diskuse

Lukáš Burget

Simpsonovi: Nyní už s rasově korektním dabingem!

Média přinášejí zprávu, dle které musí postavy různých ras v kultovním seriálu Simpsonovi dabovat herci rasově odpovídající. Ovšem k předčasnému jásotu z odstranění rasismu ze Simpsonových není důvod, jak dokládám níže.

25.9.2020 v 16:30 | Karma článku: 32.83 | Přečteno: 888 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4114

Životem unavený, starostmi strhaný a jinak v pohodě (když si vezmu všechny prášky).

Najdete na iDNES.cz