Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 26. září 2020 Andrea

Bohuslave Sobotko, trochu soudnosti by neuškodilo

31. 01. 2014 11:42:00
Takže si to shrňme, náš nový premiér udělal jeden ze svých prvních kroků ve své nové funkci. Připravil dvou stránkový dopis pro prezidenta republiky, ve kterém mu sděloval jména svých potenciálních ministrů. Tento dopis stvořil 20.1.2014. Náš nezáludný a přívětivý prezident mu ho dne 29.1.2014 omlátil o hlavu.

Vezměme to chronologicky:

1) Bohuslav Sobotka nechá svůj vytížený sekretariát v ČSSD napsat návrh nových členů vlády a to již jménem předsedy vlády naší republiky. Paní, která tento dopis psala, v něm nasekala chyby. Základní otázkou zůstává, jaké dostala podklady. Na to se té paní nikdo neptal. Dopis napsala a náš nový premiér se pod něj podepsal. Asi byl natolik ještě rozrušen ze své nové funkce, že si to ani nepřečetl.

2) Honem s dopisem na hrad. Tam jej předá panu prezidentovi. Jestli jej on četl není až tak důležité, ale na hradě jej někdo přečíst musel. Jinak by nevěděli, co v něm je. I přes chyby ve jménech kandidátů jsou na hrad pozváni ti správní kandidáti. Ale o chybách již museli vědět.

3) Dopis leží 9 dní na hradě a nikdo neupozorní na chyby. Všichni jsou v klidu. Prezident mlží, koho jmenuje a koho ne. Neustále mění podmínky za kterých je ochoten jmenovat toho či onoho. Také se pamatujete na jeho kategorické prohlášení, že od všech členů bude požadovat čisté lustrační osvědčení.

4) Nastává den jmenování nové vlády. A je to tady. Prezident vytáhne Sobotkův dopis a již je ve svém živlu. Nový premiér – druhý muž ve státě je před zraky celého národa vyplísněn jako malý školák prezidentem – prvním mužem státu. Že Virotik I nezklamal je super. Zase si našel záminku, jak znevážit volbu nové vlády. Zase z toho musí být tyátr. Vlastně jsme se dostali do dalšího jeho stádia. Tím prvním byla viróza. Druhým bylo rozhodnutí, že profesoři vysokých škol nestojí za to, aby se zvedl že židle. Třetím je, že i akt jmenování vlády musí být něčím znevážen. Místo toho, aby si vzal Sobotku stranou a řekl mu, podívej, co jsi mi poslal, tak mu to musí nandat před celým národem a v přímém přenosu.

4) Reakce premiéra. Nejdříve omlouval svůj sekretariát tím, že byl velmi přetížen. Dobře, to se může stát. Poté prohlásil, že dotyčná osoba, která dopis napsala, bude potrestána. A tady vidím kámen úrazu. Jestliže není schopen si zorganizovat svůj sekretariát a lidé v něm padají na hubu, tak on je jediným, kdo za to nese zodpovědnost. Ne ta paní. Ta si teď říká, že se mu na to nevykašlala. Sekretariát ČSSD nemá co psát dopisy jménem premiéra, na to je jiný úřad.

5) Zaměstnankyně sekretariátu makala pro svého šéfa, měla toho nad hlavu a udělala chybu. Teď za to má přijít o peníze. Ten dopis někdo podepsal a ani si ho nepřečetl. Ten dopis na hradě četlo několik lidí a nikdo neměl tolik slušnosti, aby upozornil na chyby a zjednal nápravu, aby to nemusel celý národ mít v přímém přenosu. Tady si myslím, že to již byla schválnost.

6) Premiérovi došlo, že se pod to podepsal a že by z toho měl vyvodit i pro sebe nějaké důsledky. A tak pravil, že si strhne stejné peníze, které budou strženy paní ze sekretariátu. A věnuje je na dobročinné účely. Ó jak chlapácké. Paní má zajité o dost menší plat než on. Nevím, kolik udělala dalších chyb a jestli toto byla jediná, tak kdo je neomylný. Tedy kromě prezidenta a premiéra. Jestli chce premiér někoho kárat a nastavit si stejnou laťku, tak by to mělo být tak, aby to pocítili oba stejně. Tedy poměrově k příjmu. On si lišácky strhává stejnou částku, takže postih není stejný. Byl to on, kdo přetížil svůj sekretariát a tak by si z toho měl vyvodit další důsledky.

Jestli náš nový premiér pojede i nadále v tomuto trendu já nic, já muzikant, tak se máme na co těšit. Vždy se najde někdo, na koho lze hodit špatné rozhodnutí, neuvážené činy a vzniklé problémy. Ale premiér by měl být chlap s charakterem a ten se mimo jiné projeví tím, že přizná svou chybu hned na začátku a ne po té, co se do něj začnou navážet ostatní. A Virotik I mě znovu utvrdil v mém názoru na jeho charakter.

Autor: Michael Sedláček | pátek 31.1.2014 11:42 | karma článku: 46.86 | přečteno: 16282x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Robert Huneš

Se smrtí se setkávám každý den

Epidemie Covid-19 plní stránky novin, tvoří značnou část novinářského zpravodajství, ovlivňuje ekonomiku, ovlivňuje naše životy, řeší ji ministerstvo zdravotnictví, vláda i hospodští mudrlanti. Se smrtí se setkávám každý den.

26.9.2020 v 20:16 | Karma článku: 16.92 | Přečteno: 267 | Diskuse

Pavel Hewlit

Když umíte mluvit s Anděly

Dřív tohle uměli všichni lidé na zemi. Mluvili s vyšší mocí a poslouchali jí, v radách, ne příkazech. Nemuselo jít hned o tu moc biblickou, popsanou v Písmu a slyšitelnou v kázáních – ale byla to moc vždycky vyšší než my.

26.9.2020 v 19:45 | Karma článku: 8.07 | Přečteno: 149 | Diskuse

David Dvořák

Tak to máme ... 1000 migrantů ... jejda, mohu nechat o 11 navíc?

Čtyři kila, deset kilo, dvacet kilo, třicet kilo, navážíme, zabalíme, klaníme se, to by bylo, prosím pěkně, mohu nechat o jedenáct migrantů víc? ... to by byl asi nový text od M. Tučného.

26.9.2020 v 13:13 | Karma článku: 38.12 | Přečteno: 998 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

StB byli oproti dnešním sledovačům břídilové

A pak ať mi někdo říká, že se na blozích moc odhaluju. Vždyť dnes nás sledujou na každém kroku a vůbec nám to nevadí!

25.9.2020 v 19:05 | Karma článku: 40.59 | Přečteno: 6461 | Diskuse

Lukáš Burget

Simpsonovi: Nyní už s rasově korektním dabingem!

Média přinášejí zprávu, dle které musí postavy různých ras v kultovním seriálu Simpsonovi dabovat herci rasově odpovídající. Ovšem k předčasnému jásotu z odstranění rasismu ze Simpsonových není důvod, jak dokládám níže.

25.9.2020 v 16:30 | Karma článku: 32.76 | Přečteno: 883 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4114

Životem unavený, starostmi strhaný a jinak v pohodě (když si vezmu všechny prášky).

Najdete na iDNES.cz