Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 26. září 2020 Andrea

Já Virotik I

9. 01. 2014 10:01:17
Ve své naivitě jsem si vždy myslel, že hlava státu je člověk, který je uvážlivý, charakterní a vzor pro ostatní. Teď jsem přišel o iluze. Nechci mít za hlavu státu svatouška, který je 100% bez chyb a neřestí. To by byl buď robot a nebo by nám strašně lhal. Ale ten materiál co tam je teď, to je síla. Jeho virotické eskapády jsou sice smutné, ne zcela hodné hlavy státu, ale komu z nás se to někdy nestalo.

To že na většině fotografií je cigareta jeho nedílnou součástí, tak na to jsme si zvykli. Asi chce vypadat jako James Dean. Ano, daří se mu to, kouř z cigarety je velmi podobný.

Dean_res.jpg

Ale to, co předvádí s jmenování profesorů mi hodně, ale doopravdy hodně, vadí. Zastávám názor, že většina absolventů vysokých škol je svým způsobem elita národa. Mají nejvyšší stupeň vzdělání, není jich mnoho a jsou to lidé, kteří by měli něco dokázat. A pár z nich jde ještě dál. Vyučují na vysokých školách, jsou vědecky činní a publikují. Až splní vše proto, aby mohli být jmenováni profesory, tak jsou na tento titul navrženi a ono se to nějak zadrhne. Pan prezident si vzpomene, že jeden kandidát kdysi držel v ruce transparent, jehož text se mu nelíbil. Kupodivu ho ten text nehanil a ani neurážel. Byl o někom jiném a o sexuální orientaci držitele. A hle je tu důvod, proč již nikdy by neměla hlava státu jmenovat profesory. A ono si to sedlo na židli, založilo ruce a jako malé dítě podupávalo nožičkou a do toho si broukalo „A nejmenuji, nejmenuji a nejmenuji“. A protože měl založené ruce, tak mu musel připalovat někdo jiný. Jsem přesvědčen o tom, že text na transparentu byl jenom zástupný problém, který se zrovna hodil do krámu. Jak je vidno, tak o prezidentských milostech také bude rozhodovat někdo jiný. Proto se jmenují prezidentské. Možná, kdyby se jmenovaly dřevorubecké, tak by se toho ujal.

Ale vraťme se k profesorkám a profesorům. Jsem toho názoru, že tito lidé nerostou na stromech. Dokopat se k tomu, aby byl člověk na tento titul navržen, to stojí hodně úsilí a mělo by být z jeho výsledků patrno, že v hlavě nemá průvan. A zrovna tak jako soudci, tak i profesoři si zaslouží, aby jejich píli a znalosti někdo ocenil. A kdo jiný by to měl být než prezident. Ta hodina, co mu to zabere, ho jistě nezabije. Vzhledem k tomu, jak v poslední době říká, toto nebudu dělat a toto také ne, tak asi moc vytížený není. Jak si pak mají mladí lidé vážit vysokoškolského vzdělání, když jim je dáváno najevo, že hlavě státu část jejich učitelů nestojí ani za to, aby jim věnoval hodinu. A to není hodina denně a ani jednou týdně. Ono těch profesorů zase tolik není a jsou jmenováni najednou a ne postupně.

I přesto, že tento pán nebyl ten, koho jsem volil, tak jsem si ho vážil. Ano je tam čas minulý. Teď si ho již nevážím, protože on dělá vše proto, aby tento úřad znectil. On nám ukazuje, jak pohrdá lidmi. K vysokoškolským profesorům se stavět zády kvůli jednomu transparentu je nehodné hlavy státu. A i kdyby panu Putnovi později došlo, že to byla blbost, tak je to přesně ten okamžik, který je poučný. Já ale doufám, že si pan Putna za svým názorem stále stojí.

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.

Ostatně cestou pokus omyl tito lidé postupují, aby něco vymysleli, vynalezli či objevili. Kdyby pan Putna odkvačil každý den z práce ke své manželce, už odpoledne by byl zlitý jako Dán a ráno by šel do svého zaměstnání rozdýchat kocovinu a po osmi hodinách by běžel domů, tak by asi byl podle obrazu páně virotika, ale rozhodně by neaspiroval na profesora.

Pane prezidente, do vašeho úřadu vás nevolily ovce, ale lidé. Ti lidé od vás očekávali, že se budete chovat podle jistých, byť nepsaných, zvyklostí. Před vaší volbou jsem ani jednou od vás neslyšel, že nebudete ctít zvyklosti. Ostatně vaše tanečky ohledně jmenování provizorní vlády a vlády nové jsou téma spíše na román a ne na blog.

Pro ty co se do mě pustí v diskuzi, tak ne zcela všechny vysoké školy se dají považovat za ty doopravdy vysoké a to co z nich leze za výkvět vzdělanosti. Obzvláště ty školy, které jsou situovány poblíž pivovaru v Plzni. Ostatně zářné dítko, které se stalo JUDr. mašinfírou je také z dílny našeho virotika, ten ho vytáhl z lokomotivy na politické výsluní.

Autor: Michael Sedláček | čtvrtek 9.1.2014 10:01 | karma článku: 46.70 | přečteno: 14929x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Robert Huneš

Se smrtí se setkávám každý den

Epidemie Covid-19 plní stránky novin, tvoří značnou část novinářského zpravodajství, ovlivňuje ekonomiku, ovlivňuje naše životy, řeší ji ministerstvo zdravotnictví, vláda i hospodští mudrlanti. Se smrtí se setkávám každý den.

26.9.2020 v 20:16 | Karma článku: 16.92 | Přečteno: 259 | Diskuse

Pavel Hewlit

Když umíte mluvit s Anděly

Dřív tohle uměli všichni lidé na zemi. Mluvili s vyšší mocí a poslouchali jí, v radách, ne příkazech. Nemuselo jít hned o tu moc biblickou, popsanou v Písmu a slyšitelnou v kázáních – ale byla to moc vždycky vyšší než my.

26.9.2020 v 19:45 | Karma článku: 8.07 | Přečteno: 143 | Diskuse

David Dvořák

Tak to máme ... 1000 migrantů ... jejda, mohu nechat o 11 navíc?

Čtyři kila, deset kilo, dvacet kilo, třicet kilo, navážíme, zabalíme, klaníme se, to by bylo, prosím pěkně, mohu nechat o jedenáct migrantů víc? ... to by byl asi nový text od M. Tučného.

26.9.2020 v 13:13 | Karma článku: 38.09 | Přečteno: 978 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

StB byli oproti dnešním sledovačům břídilové

A pak ať mi někdo říká, že se na blozích moc odhaluju. Vždyť dnes nás sledujou na každém kroku a vůbec nám to nevadí!

25.9.2020 v 19:05 | Karma článku: 40.55 | Přečteno: 6386 | Diskuse

Lukáš Burget

Simpsonovi: Nyní už s rasově korektním dabingem!

Média přinášejí zprávu, dle které musí postavy různých ras v kultovním seriálu Simpsonovi dabovat herci rasově odpovídající. Ovšem k předčasnému jásotu z odstranění rasismu ze Simpsonových není důvod, jak dokládám níže.

25.9.2020 v 16:30 | Karma článku: 32.76 | Přečteno: 880 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4114

Životem unavený, starostmi strhaný a jinak v pohodě (když si vezmu všechny prášky).

Najdete na iDNES.cz