Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 26. září 2020 Andrea

Vláda dá armádě miliardu navíc, hurá, hurá, hurá

15. 11. 2013 9:10:42
To se dobře poslouchá, když jsme v poslední době neustále bombardováni informacemi, jak je na tom stát zle. Na začátku roku byla zvýšena sazba DPH, protože je zle. Teď nám Česká národní banka sama od sebe zdražila euro, protože je zle. A vláda, která nebyla nikým schválená, tak ta rozhazuje peníze.

Tak já si připadám jako pitomec. Na jednu stranu nám vláda tvrdí, že nemá ani korunu navíc. Na druhou stranu vydává peníze na armádu. Jako že koupí nové pandury? Víte, to je ten obchod s tím asi velkým úplatkem. Pak si pronajmeme Gripeny, to prý taky nebylo úplně v pořádku. Posílíme vojenské zpravodajství, aby hysterické milenky mohly nechat sledovat manželky milenců. Možná, kdyby se milenec více staral o rodinu, tak by hlášení mohl podávat sám. Ale on musel shánět trafiky pro kámoše.

Proč má naše armáda dostávat peníze navíc z děravého rozpočtu? Pokud máme na to, abychom posílali vojáky po celém světě. Nakupovali drahou zbroj jenom proto, abychom ji za nimi poslali. A přitom sami museli doma dělat opatření pro zalátání děr ve státním rozpočtu, tak mi jde z toho hlava kolem.

Připadá mi, že stát dělá opatření pro opatření. Například státní dluhopisy. Stát vydá státní dluhopisy, aby z nich lidem zaplatil úroky a přitom někde jen tak vykouzlí miliardu pro vojáky. Stát zruší poplatky ve zdravotnictví, ale pošle mu dotaci. Všechny peníze, které takto stát přerozděluje, si stejně vezme od nás. Například zvýšením DPH.

Ministr financí, měl velmi zmatený rozhovor v otázkách Václava Moravce ohledně státního rozpočtu, kde neustále opakoval, že si můžeme dovolit mít minusový rozpočet, protože to dovoluje směrnice EU. Dokonce si vycucal z malíku, že naše ekonomika zázračným způsobem ožije a tím pádem navýšil výdajovou stánku podle této cucací prognózy. On, který si ani neuměl spočítat náklady na prezidentskou kampaň. Faktem je, že tam bylo o pár nul méně a to jsou pro něj drobné. Také čestně splnil, vše co slíbil a na asi pátý termín to zázračně splatil. Jestli mu z té prognózy vyšlo, že stát vybere více a on již v tu dobu měl rozpočet připravený, tak jej měl jako takový nechat. Kdyby totiž ta jeho prognóza vyšla, tak by mohl uhradit něco ze státního dluhu, nebo to utratit, až to bude v chalupě. Ne on to rozfofruje radši dříve. A až se zjistí, že se seknul, tak o nic nejde. On už ve vládě nebude.

Souhlasím s penězi do zdravotnictví, ale tam by ruku v ruce měli jít i kontroly, jak se s nimi zachází. Zdravotnictví a školství jsou obory, kam by se mělo dávat nejdříve. Pak ti ostatní. Armáda je až na posledním místě. Nejsme země, která by svojí velikostí a polohou mohla ovlivnit nějaký výrazný konflikt. Ano zajistěme armádu, aby byla schopna fungovat, pomáhat při živelných katastrofách a občas si jít hrát na vojáčky. Ale v době, kdy vláda deklaruje, jak jsme na tom špatně, je to ten poslední, kdo by se měl rozvíjet. Udržovat ano, ale ne rozvíjet. A místo miliardy korun, tam pošlete hromadu kontrol, protože jenom to, co v poslední době z armády prosáklo, ukazuje, že tam mají pěkný tenhle ten, ten to nonc. Tenhle ten, jak se tomu říká, no pomozte mi.

Uvědomme si, že každou takto nesmyslně vydanou korunu si stát vezme od nás. Za poslední rok nám to dvakrát ukázal. Zvýšením DPH a znehodnocením koruny. To se týká náš všech každý den. Tím, že bude dražší euro, tak zdraží nafta a pekař bude muset zdražit ty rohlíky a chleba, co rozváží. A tak je to se vším. Nikdo z nás si neřekne „Mámo pojď koupit zájezd nebo pračku, je to dražší“. Jestli má stát přebytek, tak ať nám na něčem sníží DPH, nebo to dá na umoření státního dluhu a proboha jenom ne armádě. To je investice do ničeho.

Autor: Michael Sedláček | pátek 15.11.2013 9:10 | karma článku: 21.62 | přečteno: 731x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Robert Huneš

Se smrtí se setkávám každý den

Epidemie Covid-19 plní stránky novin, tvoří značnou část novinářského zpravodajství, ovlivňuje ekonomiku, ovlivňuje naše životy, řeší ji ministerstvo zdravotnictví, vláda i hospodští mudrlanti. Se smrtí se setkávám každý den.

26.9.2020 v 20:16 | Karma článku: 16.92 | Přečteno: 263 | Diskuse

Pavel Hewlit

Když umíte mluvit s Anděly

Dřív tohle uměli všichni lidé na zemi. Mluvili s vyšší mocí a poslouchali jí, v radách, ne příkazech. Nemuselo jít hned o tu moc biblickou, popsanou v Písmu a slyšitelnou v kázáních – ale byla to moc vždycky vyšší než my.

26.9.2020 v 19:45 | Karma článku: 8.07 | Přečteno: 144 | Diskuse

David Dvořák

Tak to máme ... 1000 migrantů ... jejda, mohu nechat o 11 navíc?

Čtyři kila, deset kilo, dvacet kilo, třicet kilo, navážíme, zabalíme, klaníme se, to by bylo, prosím pěkně, mohu nechat o jedenáct migrantů víc? ... to by byl asi nový text od M. Tučného.

26.9.2020 v 13:13 | Karma článku: 38.12 | Přečteno: 985 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

StB byli oproti dnešním sledovačům břídilové

A pak ať mi někdo říká, že se na blozích moc odhaluju. Vždyť dnes nás sledujou na každém kroku a vůbec nám to nevadí!

25.9.2020 v 19:05 | Karma článku: 40.59 | Přečteno: 6418 | Diskuse

Lukáš Burget

Simpsonovi: Nyní už s rasově korektním dabingem!

Média přinášejí zprávu, dle které musí postavy různých ras v kultovním seriálu Simpsonovi dabovat herci rasově odpovídající. Ovšem k předčasnému jásotu z odstranění rasismu ze Simpsonových není důvod, jak dokládám níže.

25.9.2020 v 16:30 | Karma článku: 32.76 | Přečteno: 881 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4114

Životem unavený, starostmi strhaný a jinak v pohodě (když si vezmu všechny prášky).

Najdete na iDNES.cz