Sobota 26. září 2020, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 26. září 2020 Andrea

Ale no tak, paní prezidentová po 24 hodinách

8. 11. 2013 9:40:00
Včera na iDnes vyšel článek, kde si paní prezidentová stěžuje, jak si národ dělá legraci z jejího nemocného manžela. Jak si ho lidé neváží a přitom jak on je tak pečlivý pacient, který dbá rady lékařů. Já jsem si dovolil na tento článek reagovat ve svém blogu. Nejsem žádný spisovatel a moje dosavadní blogy neměly valného úspěchu. Ale proč nevyjádřit svůj názor, za který se nestydím a nebojím se pod něj podepsat.

Nejdříve to mělo pomalý náběh, ale pak se počítadlo přístupů roztočilo jako počítadlo na stojanu, když tankuji naftu. Zároveň s tím nastal přísun reakcí. A to jak do diskuze, tak do mého emailu. A nestačil jsem se divit. Jelikož jsem ješitný, tak mi udělaly radost pozitivní reakce. Už jenom to, že někdo napíše „dobrý“ či „karma“ velmi potěší. Byli diskutéři, kteří doplnili svůj názor. Ať negativní či pozitivní, ale je to jejich názor a ten jim nelze upřít. Byli tací, kteří poděkovali za to, že jsem jim ušetřil práci s psaním něčeho podobného. Lehce se rozvinula debata, zda pan prezident zakopl o čubu nebo o Čubu.

Dva diskutéři v rámci této debaty provětrali svůj asi odvěký spor, který neopomenou vytáhnout ihned, jak na sebe v diskuzi natrefí.

Pak zde byly reakce, které jsem naprosto nepochopil. Jejich pisateli jsem byl obviněn že jsem z Topky. Že jsem volil knížete za prezidenta. Další ihned psali, že současný prezident byl zvolen naprosto demokraticky. A že zpochybňuji jeho mandát. Ale to jsem přeci nikde nezpochybnil.

Jedna paní mi do emailu napsala „Paní prezidentová má pravdu. Vás vnímám jako zlého, omezeného a hloupého. Zřejmě jste volič TOP kradous.“ A protože ona je ta správná, tak se radši nepodepsala. Tak jsem jí odepsal, že jsem si dovolil pouze vyjádřit svůj názor. A přišla mi tato odpověď „Osočováním pana prezidenta se v tomto státě nezabývá jenom negramotný. Jsem rada, že váš oblíbenec kníže a Co, zůstali mimo Hrad. Pan Zeman není dokonaly, a kdo ? Snad Vy ? Já mám pocit, že to bude jenom vás pocit... Tímto vám vyjadřuji svůj názor, a tímto pro mne tato výměna názoru končí.“ Podepsáno Olga. Nechal jsem to v původní neopravené verzi. Já jsem nikde nic o svých oblíbencích nepsal. Já jsem ale vůbec nepsal o volbě prezidenta. Já jsem přeci psal o tom, jak se člověk, který se do tohoto úřadu dostal, k němu chová. Tak proč hned takovéto osočování. Nechápu. Třeba až vyrostu, tak to pochopím.

A máme tu další email „u havla nevadil alkohol,cigarety,ozrali kamosi bludy co sliboval, ani hry protkane alkoholem, ani to ze je jen kulisak - bez vzdelani pro hlavu statu. mozna je to o tom, ze Zeman je tim schopnym, ktery dela blby z blbu a ti se rozciluji.- to je muj nazor. Snad nechcete namluvit narodu, ze by byl tak ubohy a opije se, kdyz ho bude sledovat TV. Podceneni jeho IQ, ale utisujici leky ev.zdravotni problemy k veku jsou jasne. Uz je vam jako jemu?Tak gumujte hlavy tohoto uboheho naroda abstinentu... skocili na to. Manzelka by mela sdelit jake leky mu nase zdravotnictvi dopreje.“ Také v původní verzi a také nepodepsaný. K tomu bych měl asi jednu jedinou připomínku. Žádný vyhledávač mi nenašel školu pro prezidenty. A to že měl jeho kancléř informovat o jeho nemoci jsem ve svém blogu psal. Jo a vlastně ještě jednu připomínku. Mám pocit, že jsme na předních pozicích ve spotřebě alkoholu či piva a tak se o národu abstinentů moc psát nedá.

Jeden diskutující to dotáhl tak daleko, že psal o tom, že pan kníže jezdí na Bilderberg. V duchu jsem si představil odpověď pana knížete „No víte, ona je tam taková pěkná šťabajzna a tak se na ní jezdím podívat.“ A někteří za tím vidí spiknutí zednářů a hned to musí všude napsat. Pak zde byly rázem Sudety a Hitler. Nestačil jsem se divit, kam se onen diskutující stihl během chvilky dostat. Proč sem knížete zase tahají? O něm jsem přeci nepsal.

Další diskutující obvinil média a jejich majitele, že novináři překrucují výroky hlavy státu, protože on má celý mediální svět na háku. Nevím, jak se dají překroutit projevy v přímém přenosu, zda lze tak rychle domalovat cigaretu a zahalit tvář do dýmu. Ale podle tohoto pisatele asi ano.

A nakonec jsem byl obviněn, že jsem „neposkvrněný asketa čistý jako lilium“. Tak to rozhodně nejsem. Nevím, jak k tomu pisatel došel a můj dotaz mi neodpověděl.

Reakce na můj článek mě zase vrátily na zem. Jsou mezi námi tací, kteří si budou pořád mlít svou i když je to úplně mimo mísu. Stále jsou mezi námi lidé, kteří nechápou, že lze vyjádřit i svůj názor a navrch se pod něj podepsat. Asi jste zjistili, že nejsem žádný velký pisatel. A tak se omlouvám za styl, jakým píši. A jestli jste tam našli gramatické chyby, tak nad nimi, prosím, přimhuřte oko.

Ale prosím, neberte mi můj názor.

Autor: Michael Sedláček | pátek 8.11.2013 9:40 | karma článku: 38.35 | přečteno: 2875x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Robert Huneš

Se smrtí se setkávám každý den

Epidemie Covid-19 plní stránky novin, tvoří značnou část novinářského zpravodajství, ovlivňuje ekonomiku, ovlivňuje naše životy, řeší ji ministerstvo zdravotnictví, vláda i hospodští mudrlanti. Se smrtí se setkávám každý den.

26.9.2020 v 20:16 | Karma článku: 16.57 | Přečteno: 253 | Diskuse

Pavel Hewlit

Když umíte mluvit s Anděly

Dřív tohle uměli všichni lidé na zemi. Mluvili s vyšší mocí a poslouchali jí, v radách, ne příkazech. Nemuselo jít hned o tu moc biblickou, popsanou v Písmu a slyšitelnou v kázáních – ale byla to moc vždycky vyšší než my.

26.9.2020 v 19:45 | Karma článku: 8.07 | Přečteno: 142 | Diskuse

David Dvořák

Tak to máme ... 1000 migrantů ... jejda, mohu nechat o 11 navíc?

Čtyři kila, deset kilo, dvacet kilo, třicet kilo, navážíme, zabalíme, klaníme se, to by bylo, prosím pěkně, mohu nechat o jedenáct migrantů víc? ... to by byl asi nový text od M. Tučného.

26.9.2020 v 13:13 | Karma článku: 37.94 | Přečteno: 972 | Diskuse

Karla Šimonovská - Slezáková

StB byli oproti dnešním sledovačům břídilové

A pak ať mi někdo říká, že se na blozích moc odhaluju. Vždyť dnes nás sledujou na každém kroku a vůbec nám to nevadí!

25.9.2020 v 19:05 | Karma článku: 40.49 | Přečteno: 6349 | Diskuse

Lukáš Burget

Simpsonovi: Nyní už s rasově korektním dabingem!

Média přinášejí zprávu, dle které musí postavy různých ras v kultovním seriálu Simpsonovi dabovat herci rasově odpovídající. Ovšem k předčasnému jásotu z odstranění rasismu ze Simpsonových není důvod, jak dokládám níže.

25.9.2020 v 16:30 | Karma článku: 32.76 | Přečteno: 879 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4114

Životem unavený, starostmi strhaný a jinak v pohodě (když si vezmu všechny prášky).

Najdete na iDNES.cz