Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bohuslave Sobotko, trochu soudnosti by neuškodilo

31. 01. 2014 11:42:00
Takže si to shrňme, náš nový premiér udělal jeden ze svých prvních kroků ve své nové funkci. Připravil dvou stránkový dopis pro prezidenta republiky, ve kterém mu sděloval jména svých potenciálních ministrů. Tento dopis stvořil 20.1.2014. Náš nezáludný a přívětivý prezident mu ho dne 29.1.2014 omlátil o hlavu.

Vezměme to chronologicky:

1) Bohuslav Sobotka nechá svůj vytížený sekretariát v ČSSD napsat návrh nových členů vlády a to již jménem předsedy vlády naší republiky. Paní, která tento dopis psala, v něm nasekala chyby. Základní otázkou zůstává, jaké dostala podklady. Na to se té paní nikdo neptal. Dopis napsala a náš nový premiér se pod něj podepsal. Asi byl natolik ještě rozrušen ze své nové funkce, že si to ani nepřečetl.

2) Honem s dopisem na hrad. Tam jej předá panu prezidentovi. Jestli jej on četl není až tak důležité, ale na hradě jej někdo přečíst musel. Jinak by nevěděli, co v něm je. I přes chyby ve jménech kandidátů jsou na hrad pozváni ti správní kandidáti. Ale o chybách již museli vědět.

3) Dopis leží 9 dní na hradě a nikdo neupozorní na chyby. Všichni jsou v klidu. Prezident mlží, koho jmenuje a koho ne. Neustále mění podmínky za kterých je ochoten jmenovat toho či onoho. Také se pamatujete na jeho kategorické prohlášení, že od všech členů bude požadovat čisté lustrační osvědčení.

4) Nastává den jmenování nové vlády. A je to tady. Prezident vytáhne Sobotkův dopis a již je ve svém živlu. Nový premiér – druhý muž ve státě je před zraky celého národa vyplísněn jako malý školák prezidentem – prvním mužem státu. Že Virotik I nezklamal je super. Zase si našel záminku, jak znevážit volbu nové vlády. Zase z toho musí být tyátr. Vlastně jsme se dostali do dalšího jeho stádia. Tím prvním byla viróza. Druhým bylo rozhodnutí, že profesoři vysokých škol nestojí za to, aby se zvedl že židle. Třetím je, že i akt jmenování vlády musí být něčím znevážen. Místo toho, aby si vzal Sobotku stranou a řekl mu, podívej, co jsi mi poslal, tak mu to musí nandat před celým národem a v přímém přenosu.

4) Reakce premiéra. Nejdříve omlouval svůj sekretariát tím, že byl velmi přetížen. Dobře, to se může stát. Poté prohlásil, že dotyčná osoba, která dopis napsala, bude potrestána. A tady vidím kámen úrazu. Jestliže není schopen si zorganizovat svůj sekretariát a lidé v něm padají na hubu, tak on je jediným, kdo za to nese zodpovědnost. Ne ta paní. Ta si teď říká, že se mu na to nevykašlala. Sekretariát ČSSD nemá co psát dopisy jménem premiéra, na to je jiný úřad.

5) Zaměstnankyně sekretariátu makala pro svého šéfa, měla toho nad hlavu a udělala chybu. Teď za to má přijít o peníze. Ten dopis někdo podepsal a ani si ho nepřečetl. Ten dopis na hradě četlo několik lidí a nikdo neměl tolik slušnosti, aby upozornil na chyby a zjednal nápravu, aby to nemusel celý národ mít v přímém přenosu. Tady si myslím, že to již byla schválnost.

6) Premiérovi došlo, že se pod to podepsal a že by z toho měl vyvodit i pro sebe nějaké důsledky. A tak pravil, že si strhne stejné peníze, které budou strženy paní ze sekretariátu. A věnuje je na dobročinné účely. Ó jak chlapácké. Paní má zajité o dost menší plat než on. Nevím, kolik udělala dalších chyb a jestli toto byla jediná, tak kdo je neomylný. Tedy kromě prezidenta a premiéra. Jestli chce premiér někoho kárat a nastavit si stejnou laťku, tak by to mělo být tak, aby to pocítili oba stejně. Tedy poměrově k příjmu. On si lišácky strhává stejnou částku, takže postih není stejný. Byl to on, kdo přetížil svůj sekretariát a tak by si z toho měl vyvodit další důsledky.

Jestli náš nový premiér pojede i nadále v tomuto trendu já nic, já muzikant, tak se máme na co těšit. Vždy se najde někdo, na koho lze hodit špatné rozhodnutí, neuvážené činy a vzniklé problémy. Ale premiér by měl být chlap s charakterem a ten se mimo jiné projeví tím, že přizná svou chybu hned na začátku a ne po té, co se do něj začnou navážet ostatní. A Virotik I mě znovu utvrdil v mém názoru na jeho charakter.

Autor: Michael Sedláček | pátek 31.1.2014 11:42 | karma článku: 46.86 | přečteno: 16278x

Další články blogera

Michael Sedláček

Omluví se, neomluví se na hradě panu Schapirovi?

Chtěl jsem komentovat to, co náš hradní pán a jeho kašpárek předvedli ve vztahu k panu velvyslanci. Při psaní textu jsem se tam na...., že jsem text smazal. A shrnu to do jednoduchého textu.

10.11.2016 v 14:42 | Karma článku: 21.34 | Přečteno: 484 | Diskuse

Michael Sedláček

Demence státního úředníka

Náš stát mě již několik dlouhých let zásobuje statistickými výkazy, které chce, aby jim vyplnil. Nezapomene vždy náležitě zdůraznit, kolik mě to bude stát, když to neudělám.

8.4.2016 v 10:05 | Karma článku: 37.24 | Přečteno: 1631 | Diskuse

Michael Sedláček

Plíživě a pomalu to přichází.

Děje se to každý den. Pomalu denně se setkáváme s novými nařízeními, předpisy a zákony. Denně na nás někde vyjukne nové, MUSÍŠ. Co se za tím skrývá. Vždy nějaké nové povinnosti či zákazy.

8.3.2016 v 7:23 | Karma článku: 38.83 | Přečteno: 1559 | Diskuse

Michael Sedláček

EET aneb Echtovní Evidence Tržeb

Nejdříve začnu tím, že tento princip vůbec nechápu. Nevím, jak má zamezit černé ekonomice. Jestliže mi řemeslník nevystaví účtenku, tak není co evidovat. A jestliže jí vystaví, tak existuje a příjem je na světě.

3.3.2016 v 16:29 | Karma článku: 35.19 | Přečteno: 1225 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Houbový děda a dítě z hadích ocásků

Období hub mi vzdycky zavoní lesem, ranní mlhou, čerstvě zapálenou cigaretou a kolínskou. Samozřejmě si vybavím i tu vůni hub, ale některé vůně jsou v mé pachové paměti vyraženy kovovým razidlem asi navždy.

27.6.2017 v 11:45 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 102 | Diskuse

David Gruber

Lysá hora – vítání rána – slunce pod nohama

Přivítat v období letního slunovratu východ slunce na nejvyšší hoře našich Beskyd, to tak nějak patří ke všeobecnému vzdělání každého našince, přinejmenším moravskoslezslého. Podělím se i s fotografiemi o osobní zážitek.

27.6.2017 v 9:51 | Karma článku: 11.03 | Přečteno: 247 | Diskuse

Štěpán Bicera

Ti od bílého vraha

Tak Jihoafričané pokřikovali na rodinu Radovana Krejčíře po jeho odsouzení na pětatřicet let vězení za zosnování vražd. Vyšetřováni kvůli praní špinavých peněz byla i jeho rodina, která tam přišla o veškerý majetek.

27.6.2017 v 8:04 | Karma článku: 25.57 | Přečteno: 481 | Diskuse

Helena Vlachová

Co ve sdělovacích prostředcích postrádám

V televizi se velmi často vysílají dokumenty, zachycují etapy druhé světové války, přední nacisty, jejich životy. Ale proč se nevysílá něco víc o normalizaci v Československu?

27.6.2017 v 5:44 | Karma článku: 17.33 | Přečteno: 575 | Diskuse

Jan Andrle

Když je mi smutno...

... zapaluji si svíčku a zírám do plamene, jak už jsem kdysi z Anglie psal, ale mám i jiné terapie. Třeba si pouštím Katedrálu o třech dějstvích, tak nádherně stvořenou panem Zdeňkem Mahlerem a ČT.

27.6.2017 v 2:05 | Karma článku: 13.42 | Přečteno: 260 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4107

Životem unavený, starostmi strhaný a jinak v pohodě (když si vezmu všechny prášky).

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.