Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Já Virotik I

9. 01. 2014 10:01:17
Ve své naivitě jsem si vždy myslel, že hlava státu je člověk, který je uvážlivý, charakterní a vzor pro ostatní. Teď jsem přišel o iluze. Nechci mít za hlavu státu svatouška, který je 100% bez chyb a neřestí. To by byl buď robot a nebo by nám strašně lhal. Ale ten materiál co tam je teď, to je síla. Jeho virotické eskapády jsou sice smutné, ne zcela hodné hlavy státu, ale komu z nás se to někdy nestalo.

To že na většině fotografií je cigareta jeho nedílnou součástí, tak na to jsme si zvykli. Asi chce vypadat jako James Dean. Ano, daří se mu to, kouř z cigarety je velmi podobný.

Dean_res.jpg

Ale to, co předvádí s jmenování profesorů mi hodně, ale doopravdy hodně, vadí. Zastávám názor, že většina absolventů vysokých škol je svým způsobem elita národa. Mají nejvyšší stupeň vzdělání, není jich mnoho a jsou to lidé, kteří by měli něco dokázat. A pár z nich jde ještě dál. Vyučují na vysokých školách, jsou vědecky činní a publikují. Až splní vše proto, aby mohli být jmenováni profesory, tak jsou na tento titul navrženi a ono se to nějak zadrhne. Pan prezident si vzpomene, že jeden kandidát kdysi držel v ruce transparent, jehož text se mu nelíbil. Kupodivu ho ten text nehanil a ani neurážel. Byl o někom jiném a o sexuální orientaci držitele. A hle je tu důvod, proč již nikdy by neměla hlava státu jmenovat profesory. A ono si to sedlo na židli, založilo ruce a jako malé dítě podupávalo nožičkou a do toho si broukalo „A nejmenuji, nejmenuji a nejmenuji“. A protože měl založené ruce, tak mu musel připalovat někdo jiný. Jsem přesvědčen o tom, že text na transparentu byl jenom zástupný problém, který se zrovna hodil do krámu. Jak je vidno, tak o prezidentských milostech také bude rozhodovat někdo jiný. Proto se jmenují prezidentské. Možná, kdyby se jmenovaly dřevorubecké, tak by se toho ujal.

Ale vraťme se k profesorkám a profesorům. Jsem toho názoru, že tito lidé nerostou na stromech. Dokopat se k tomu, aby byl člověk na tento titul navržen, to stojí hodně úsilí a mělo by být z jeho výsledků patrno, že v hlavě nemá průvan. A zrovna tak jako soudci, tak i profesoři si zaslouží, aby jejich píli a znalosti někdo ocenil. A kdo jiný by to měl být než prezident. Ta hodina, co mu to zabere, ho jistě nezabije. Vzhledem k tomu, jak v poslední době říká, toto nebudu dělat a toto také ne, tak asi moc vytížený není. Jak si pak mají mladí lidé vážit vysokoškolského vzdělání, když jim je dáváno najevo, že hlavě státu část jejich učitelů nestojí ani za to, aby jim věnoval hodinu. A to není hodina denně a ani jednou týdně. Ono těch profesorů zase tolik není a jsou jmenováni najednou a ne postupně.

I přesto, že tento pán nebyl ten, koho jsem volil, tak jsem si ho vážil. Ano je tam čas minulý. Teď si ho již nevážím, protože on dělá vše proto, aby tento úřad znectil. On nám ukazuje, jak pohrdá lidmi. K vysokoškolským profesorům se stavět zády kvůli jednomu transparentu je nehodné hlavy státu. A i kdyby panu Putnovi později došlo, že to byla blbost, tak je to přesně ten okamžik, který je poučný. Já ale doufám, že si pan Putna za svým názorem stále stojí.

Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.

Ostatně cestou pokus omyl tito lidé postupují, aby něco vymysleli, vynalezli či objevili. Kdyby pan Putna odkvačil každý den z práce ke své manželce, už odpoledne by byl zlitý jako Dán a ráno by šel do svého zaměstnání rozdýchat kocovinu a po osmi hodinách by běžel domů, tak by asi byl podle obrazu páně virotika, ale rozhodně by neaspiroval na profesora.

Pane prezidente, do vašeho úřadu vás nevolily ovce, ale lidé. Ti lidé od vás očekávali, že se budete chovat podle jistých, byť nepsaných, zvyklostí. Před vaší volbou jsem ani jednou od vás neslyšel, že nebudete ctít zvyklosti. Ostatně vaše tanečky ohledně jmenování provizorní vlády a vlády nové jsou téma spíše na román a ne na blog.

Pro ty co se do mě pustí v diskuzi, tak ne zcela všechny vysoké školy se dají považovat za ty doopravdy vysoké a to co z nich leze za výkvět vzdělanosti. Obzvláště ty školy, které jsou situovány poblíž pivovaru v Plzni. Ostatně zářné dítko, které se stalo JUDr. mašinfírou je také z dílny našeho virotika, ten ho vytáhl z lokomotivy na politické výsluní.

Autor: Michael Sedláček | čtvrtek 9.1.2014 10:01 | karma článku: 46.69 | přečteno: 14922x

Další články blogera

Michael Sedláček

Omluví se, neomluví se na hradě panu Schapirovi?

Chtěl jsem komentovat to, co náš hradní pán a jeho kašpárek předvedli ve vztahu k panu velvyslanci. Při psaní textu jsem se tam na...., že jsem text smazal. A shrnu to do jednoduchého textu.

10.11.2016 v 14:42 | Karma článku: 21.88 | Přečteno: 490 | Diskuse

Michael Sedláček

Demence státního úředníka

Náš stát mě již několik dlouhých let zásobuje statistickými výkazy, které chce, aby jim vyplnil. Nezapomene vždy náležitě zdůraznit, kolik mě to bude stát, když to neudělám.

8.4.2016 v 10:05 | Karma článku: 37.24 | Přečteno: 1634 | Diskuse

Michael Sedláček

Plíživě a pomalu to přichází.

Děje se to každý den. Pomalu denně se setkáváme s novými nařízeními, předpisy a zákony. Denně na nás někde vyjukne nové, MUSÍŠ. Co se za tím skrývá. Vždy nějaké nové povinnosti či zákazy.

8.3.2016 v 7:23 | Karma článku: 38.83 | Přečteno: 1559 | Diskuse

Michael Sedláček

EET aneb Echtovní Evidence Tržeb

Nejdříve začnu tím, že tento princip vůbec nechápu. Nevím, jak má zamezit černé ekonomice. Jestliže mi řemeslník nevystaví účtenku, tak není co evidovat. A jestliže jí vystaví, tak existuje a příjem je na světě.

3.3.2016 v 16:29 | Karma článku: 35.19 | Přečteno: 1227 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Klára Tůmová

Hlídání divé zvěře, den pátý

"...sometimes I just fall and break, sometimes it just overflows, I can't take no more, I can't take no more, no more..." Právě v této fázi slavného videoklipu se hrdinka vrhá z okna. Já mám chuť řvát, tohle snad už není možné!

17.8.2017 v 18:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 79 | Diskuse

Tomáš Králíček

Fašista Mosley zabil nadějného politika sira Oswalda Mosleyho

Sir Oswald Mosley patří mezi nejpozoruhodnější politiky britské historie 20. století. Jeho přerod ve vůdce britského fašismu byl ale jedním z jeho nejhorších politických rozhodnutí. Definitivně tím zabil sebe - nadějného politika.

17.8.2017 v 14:13 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 260 | Diskuse

Jiří Turner

Potvrzeno! Brouk Pytlík je nesmrtelný!

Mohlo by se zdát, že se to rozumí samo sebou, protože kreslení hrdinové jsou nesmrtelní z podstaty věci, ale nesmrtelný je zjevně i jeho předobraz, stejně jako používané příměry.

17.8.2017 v 12:05 | Karma článku: 15.08 | Přečteno: 775 | Diskuse

Libuse Palkova

Proč ze mě nikdy nebude modelka

Dřív byly vzorem pro mladé dívky manekýny, dneska je nahradily a zcela vytlačily modelky. Holky které po kariéře modelky netouží, nejsou prý normální. Opravdu se všechny chtějí jen promenádovat před kamerami?

17.8.2017 v 11:25 | Karma článku: 9.59 | Přečteno: 749 | Diskuse

Marek Valiček

...co vy tady takhle při mlíku?

Takový to idylický ráno na vsi u konzumu. Nikam se neženete, protože vás netlačej povinnosti a tak si u stolu před kvelbem dáte rohlík a mlíko k němu přímo z krabice.

17.8.2017 v 10:24 | Karma článku: 29.95 | Přečteno: 774 | Diskuse
Počet článků 27 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4108

Životem unavený, starostmi strhaný a jinak v pohodě (když si vezmu všechny prášky).

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.